BLOG


Bayram trafiğinde gidiş ve dönüşte üzerimize düşen sorumluluklar, dikkat etmemiz gereken hususlar neler?


Merhaba Değerli dostlarımız, kıymetli takipçilerimiz.

Öncelikle bayramınızı kutlar, tüm sevdiklerinizle sağlık ve huzur dolu nice bayramlar dileriz.


Malum Dünya'yı sarsan pandemi süreci sonrası, ülkemizde de temmuz ayı ile birlikte kısıtlamaların sona erdiği bir döneme yeni ulaştık. Kurban bayramı da bu ay içerisinde denk geldiğinde birleştirilen uzun bir tatil söz konusu olunca biriken hasret, sevdiklerimize kavuşma, bayramı birlikte geçirme özlemi, tatile çıkma gibi etkinliklerin bir araya gelmesi yoğun trafiği de beraberinde getirecektir. Malum İstanbul'da boş sokaklar, trafiksiz ana yollardan yorum getirmek gerekirse, dönüş trafiği de oldukça zorlu bir maraton olacak gibi gözüküyor. Sıcak bölgelerde hacmin ötesinde tatilci akını da trafikten nasibini alan diğer örneklerden diyebiliriz.


Peki bu güzel kıymetli günleri, yolculuklarımızı tadında gerçekleştirmek için direksiyon başına geçmeden önce ve araç kullanırken bizim üzerimize düşen görevler, dikkat etmemiz gerekenler neler?


 • Aracımızın rutin bakımları ve lastik havalarını kontrol etmeliyiz,

 • Yangın tüpü, ilk yardım seti, yedek lastik, kriko vb. kit ürünleri bulundurmalıyız.

 • Cam, silecek, far, ampul vb. görüş alanımızda önemli rol oynayan ürünlerin kontrollerini gerçekleştirmeliyiz.

 • En asgari sürüş öncesi 7-8 saatlik bir uyku süreci geçirmenizi öneririz.

 • Yola çıkmadan önce navigasyon, haberler gibi kaynaklardan ön görüş alalım.

 • Mümkün olduğunda yanınızda yol arkadaşınız veya direksiyon değişimi için bir yedeğiniz olsun

 • Hafif ve rahat giysi seçimleri tercih edin. Terlik vb. giyimlerden kaçının ani frenlemelerde problem yaşamayın.

 • Emniyet kemeri, ihtiyaç durumunda çocuk koltuğu vb. ekipmanların kullanımında hassasiyet gösterelim.

 • Sabah erken saatlerde yolculuklarınızı gerçekleştirdiğinizde, zorlu gece yolculuklarına kalmamış olursunuz.

 • Her iki saatte bir 15dk gibi bir mola vermeniz, kısa süreli yürüyüş, belirli aralıklarda çay-kahve tüketmeniz sürüşe esnasında sizi daha dinç kılacaktır.

 • Direksiyon başında dikkat dağıtıcı ana unsurlardan sigara, özellikle cep telefonu kullanımından kaçınalım.

 • Yol ve hava koşullarına uygun kullanım biçiminizi belirleyin.

 • Takip mesafenizi her zaman koruyun.

 • Yüksek süratten kaçının.

 • Trafik kurallarına uyun.

Unutmayın, tüm bunlar aslında bir kural değil. Sevdiklerimiz, seveceklerimiz ve yanımızda yolculuk ettiklerimiz ile bağlarımızı bir tutan sürüş standartlarımız aslında. Kalıplaşmış sözler olan içerikleri unutmayalım ve tekrar hatırlatalım.

''Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım.'' ve ''Trafik hayattır.'' gibi yerinde sözler...


Tüm sevdiklerinizle tekrar hayırlı bayramlar dileklerimizle. İyi yolculuklar. Sağlıklı, huzurlu, güzel günler...


33 görüntüleme0 yorum

Dolandırılmamak adına alabileceğiniz önlemler ve daha fazlası...Merhabalar, Değerli Dostlar, ilgili videomuzda ''İKİNCİ EL ARABA ALIRKEN DİKAT EDİLMESİ GEREKENLER!''...Öncelik elimizdeki bütçe ile orantılı en makul nitelikteki araca sahip olmak, riski minimize edecek etkendir. Yüksek model, düşük kilometre, makul fiyat ve kurumsal eksper rapora sahip bir araç bizi doğru tercihe yönlendirecektir. Yeni yasal düzenlemelerin kurtarıcı özelliği nedir? KORKMAZLARGARAGE bünyesinde stok dahil edilecek bir aracın alım aşamasından örnekle sizlere kurumsal bir işleyişin örneği ile yer vermiş bulunuyoruz...Dolandırılmamak adına alabileceğiniz önlemler? Satışın sonlandırılması, noter sonrasında yapılacaklar? İl dışı ilgimize çeken bir araç olduğunda alım aşamaları nasıl olmalıdır? Kaparo kavramında dikkat edilmesi gerekenler? vb başlıkları altında sizleri aydınlatabilecek konulara yer verdik....Otomotiv sektörü üzerine diğer aydınlatıcı konuları içeren videolarımızın devamı SORU-CEVAP isimli oynatma listemizde yer almaktadır. Abone olmayı, like atmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın. Kıymetli yorumlarınızı, varsa sorularınızı bekliyoruz. İyi seyirler. Kanalımıza "ABONE" olmayı ve bildirimlerin gelmesi için "ZİLİ" (🔔) açmayı unutmayın!

24 görüntüleme0 yorum

Modifiye için yaptığımız yatırımlardan beklentimiz, ikinci elde getirisi-götürüsü ne olur?Merhabalar Değerli İzleyiciler, ''İKİNCİ EL SATIŞTA MODİFİYENİN ETKİSİ NEDİR? başlığı ile pazardaki önemi ve satışlarımızda yaşanan örneklerle videomuzda sizleri aydınlatmak istedik. Modifiye için yaptığımız yatırımlardan beklentimiz, ikinci elde getirisi-götürüsü ne olur? Alıcı-satıcı için avantaj-dezavantajları neler olabilir? Doğru ve yanlışları ne olabilir? Doğru seçimi nasıl belirleyebiliriz? şeklinde soruları cevaplayan içeriklere, videomuzda bilgimiz dahilinde yer verdik. Otomotiv sektörü üzerine diğer aydınlatıcı konuları içeren videolarımızın devamı SORU-CEVAP isimli oynatma listemizde yer almaktadır. Abone olmayı, like atmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın. Kıymetli yorumlarınızı, varsa sorularınızı bekliyoruz. İyi seyirler. Kanalımıza "ABONE" olmayı ve bildirimlerin gelmesi için "ZİLİ" (🔔) açmayı unutmayın!

4 görüntüleme0 yorum